14. června 2015

Recenze: Jurský svět

Napsala Bohdana Scheinostová

Nový film, natočený pod dohledem Stevena Spielberga, stojí za zmínku v dějinách filmografie.

Film natočený na základě velmi úspěšné trilogie Jurský park měl v kinech obrovský úspěch. Některé scény byly možná trochu více drastické, takže ne úplně vhodné pro menší děti, ale diváci od 10 let si podle mne tento film náramně užili.

JP1 Původně jsem si myslela, že Jurský svět bude nahrazovat Jurský park, ale příběh byl napsán tak, aby navazoval na původní trilogii, a stále tu byly zmínky o neúspěšném parku. Původní majitel parku, John Hammond, odkázal své peníze a sen nynějšímu majiteli, který se snaží park co nejvíce rozvíjet a přitáhnout tím více a více návštěvníků. Ale samozřejmě zde hraje roli lidská nenasytnost po dalších a dalších dinosauřích druzích.

JP3 Film má spád a počítačové triky jsou úžasné. Spielbergovi umělí dinosauři sice byli v té době naprosto ohromující, ale dnes se nemohou s počítačovými triky rovnat. Velkou zásluhu na kvalitě filmu mají také herci. Chris Pratt, kterého jsme mohli vidět ve Strážcích galaxie, zaujme svým vůdčím a záchranářským duchem a Bryce Dallas Howard zase svou chytrostí, ale i odhodlaností.

JP2Kdo byl (nebo ještě stále je) fanouškem původní trilogie Jurský park, neváhejte. Z kina jsem šla naprosto ohromená a nikdy bych nevěřila, že budu takhle moc fandit raptorům. Až bude film ke stažení nebo na DVD, rozhodně se na něj znova podívám.

 

Zdroj obrázků: ČSFD.cz