21. listopadu 2015

Dominik Staněk: Chtěli jsme postoupit na rebubliku

Napsal Martin Jelínek

NULL

12286178_1004247609595578_2041107454_nPři příležitosti nedávno proběhlého krajského kola PišQworek vám přínášíme rozhovor s Dominikem Staňkem – členem týmu Gambit, jenž v Jindřichově Hradci reprezentoval naše gymnázium.

Minulý rok jsi za tým Gambit nehrál. Čím jsi zaujal kapitána Hanzelína, že si tě letos vybral? Stoprocentně to jsou mé schopnosti. Vytrvalost, to, že dokáži obstát v náročných situacích... (smích) Ne, teď vážně. Prostě jsem se s kapitánem Hanzim jednou setkal u buffa a hodili jsme řeč.

Jaká jsi měl před turnajem očekávání? Naplnila se? Tak určitě jsme chtěli postoupit na republiku, což se nám bohužel nepovedlo. Mrzí to hodně, dělilo nás od toho v podstatě deset sekund, když slečna odnaproti dokazovala, že by dokázala udělat pětku, mít víc času.

12283007_1004247489595590_895602386_nŠlo něco v průběhu turnaje udělat lépe? Tak Jirka Máška mohl v již zmíněném zápase víc zdržovat. (smích)

Co si myslíš o pravidlu „dokazování budoucí výhry“, když dojde časový limit? Tohle je určitě dobrý nápad, mnohem větší problém vidím u pravidla „swap“ (způsob rozehrávání hry, pozn. red.)*, protože někteří hráči mají natrénovány swapy tak, že je pak téměř nemožné hru vyhrát. To se pak stalo v rozstřelu, Hanzi po rozehrání soupeře reálnou šanci vyhrát neměl.

Jelikož ty na rozdíl od zbytku týmu ještě nematuruješ, zúčastníš se příští rok turnaje znovu? Samozřejmě, pokusíme se dostat zase na kraj a tentokrát ho konečně vyhrát.

Co doporučíš svým budoucím spoluhráčům, jakou taktiku nastolíte? Rozhodně prozkoumáme tu jejich taktiku při swapu, ale vymyslet nějakou účinnou obranu bude velice náročné.

 

*Swap je specifický způsob rozehrávání piškvorek, který se v PišQworkách používá. SPočívá v tom, že jeden z hráčů umístí libovolně do archu dva symboly stejné a jeden jiný. Druhý hráč si pak vybírá svůj symbol dle toho, jestli chce táhnout hned, nebo nechat hrát soupeře. V krajském kole je pak tento systém rozšířený ještě o možnost tzv. "protiswapu", což znamená po úvodním swapu udělat ještě jeden swap (s opačnýmy symboly) a nechat rozhodování na soupeři.

 

Martin Jelínek