28. června 2023

Benefiční kulturní akce Živá voda pro Ukrajinu

Rádi bychom Vás pozvali ve čtvrtek 29. 6. 2023 na Benefiční kulturní akci Živá voda pro Ukrajinu. Akce bude v OD Maxim od 15. hodiny.

Napsala Redakce

28. června 2023

Na Ukrajině nedávno došlo k protržení hráze Kachovské přehrady. Mnozí přišli o domov, mnozí přišli o vodu, ekosystém se z této katastrofy bude vzpamatovávat léta. Cílem této kulturní akce je tedy získat potřebné finance pro Červený kříž a pomoci tak lidem ze zasažené oblasti se s následky tragédie vypořádat. Těšit se můžete na autorskou hudbu, poezii i stand-up. Akce proběhne 29.6. od 15. hodiny ve vnějších prostorách strakonického obchodního domu Maxim poblíž mostu. Vystupující odhalíme postupně.

Organizátorem je studentský časopis Grafoman za spolupráce se skupinou Jsme Strakonice. Poděkování patří také obchodnímu domu Maxim a firmě Pressteka - reklama a tisk.

Účastníci:

Jan Mrázek Písničkář, působící v Uskupeních doTmy, nItrodále, cíleNá neJistota a kapEla vy. v poslední době SVIští hojNĚ po polsku v součinnosti s vesnickým divadlem węgajty. na akci živá voda byl vySLÁn zazpíVAt aUtorsKé undergRAudové i JINé písnĚ.

Vystoupí s autorskými písněmi.

Vašek z Aše Václav Ponikelský (Vašek z Aše) se narodil v roce 2002 v Chebu. Vyrůstal ale v Aši, kde také vystudoval gymnázium. Jedenáct let byl členem amatérského divadelního souboru PiŠkvorky pod vedením ašské umělecké školy. Nyní studuje Alternativní a loutkové divadlo na DAMU. V únoru 2019 začal aktivně se slam poetry. Ten samý rok vyhrál Cross Slam, platformu pro začínající slamové tvůrce a stal se tak nejúspěšnějším nováčkem roku. V roce 2020 projel díky Slam Poetry několik českých i slovenských štací. V září 2021 se stal Vicemistrem ČR ve slam poetry, v prosinci následujícího roku titul vicemistra obhájil. A vzápětí se stal bronzovým medailistou na Mistrovství Evropy v Římě. Skončil za vítězným Španělem a domácím Italem, který obsadil stříbrnou příčku. Svoje texty píše hlavně v divadelním duchu, takže častěji se jedná o performance, než o poetické básně s hlubokým přesahem.

Vystoupí se slam poetry.

Martin Jelínek Pražský písničkář původem ze Strakonic. Tvoří existenciální pop založený na textech a expresivitě. Po vydání debutového sólového alba Souhra nehod kolem sebe dává dohromady kapelu téhož jména, jejíž prvotina s klipem vyjde začátkem letošního léta.

Vystoupí s autorskými písněmi.

Tereza Pazderníková Pod uměleckým jménem Aisling [ášlin] se skrývá písničkářka s tvorbou ve stylu alternativního popu. Za svých gymnaziálních let taky působila v Grafomanu. Její hudba je inspirována láskou k divoké přírodě a láskou obecně.

Vystoupí s autorskými písněmi.

Vít Malota Vít Malota (1995) je režisér, básník a literární kritik. Narodil se ve Zlíně, vyrůstal ve Strakonicích. Přispívá pravidelně do lit. časopisů jako jsou Host, Tvar či Souvislosti. Coby režisér a interpret spolupracuje mimo jiné s Českým rozhlasem či vydavatelstvím OneHotBook. Je lektorem a porotcem recitace a divadel celostátních přehlídek. Laureát Literární ceny Františka Halase za rok 2020. Vydal básnickou sbírku Bez obrazů navíc. Žije v Praze. Byl také u založení studentského magazínu Grafoman, jehož byl posléze šéfredaktorem a je pro něj velkou radostí vidět, jak časopis vzkvétá.  

Vystoupí s autorskou poezií.  

Barbora Kůtová Pochází z Volyně. Jedna z bývalých šéfredaktorek Grafomana. V současnosti studuje činoherní režii-dramaturgii na pražské DAMU. Kromě divadla se ve volném čase věnuje hudbě, psaní a organizování kulturních akcí, v poslední době zejména s uměleckým uskupením Znepokojovky (v souvislosti s ND Young). Spolupracuje také s Divadlem Fénix, nyní na projektu Trieste Centrale.

Vystoupí s autorskými písněmi.

Pavla Nevyhoštěná Herečka, tečka. Vlastně čárka, protože taky tanečnice, skládá prádlo i písničky a básně. Jasně, že žehlí, pere, vaří.. no to poslední spíš ne. Liberecká rodačka, loňská absolventka Obchodní akademie a budoucí studentka herectví na pražské DAMU. Donedávna jste ji mohli vidět v inscenaci Alois Nebel Divadla F. X. Šaldy v Liberci, s divadelním souborem Znepokojovky, v sekáčích po Praze nebo v přírodě na chatě, kam utíká od shonu velkoměsta čím dál častěji. Má ráda dlouhá souvětí s hodně čárkami, tečka.

Vystoupí s autorskou pohybovou poezií.

Ester Pistorová Původem z Chebu, kde úspěšně vystudovala Gymnázium Cheb a odehrála své první monodrama (Devatenáctka). Aktuálně je studentkou hudebně-dramatického oboru Vyšší odborné školy ve Zlíně pod vedením Matěje T. Růžičky. Je součástí divadelního uskupení Znepokojovky a volně spolupracuje i s Divadlem Fénix. Kromě činoherního divadla se také věnuje improvizacím, stand-upům a amatérsky také loutkářství. Spatřit ji můžete buď na kuřárně, ve vinotéce nebo od příští sezóny i na malých scénách Divadla Zlín. A nebo již za dva týdny na Šrámkově Sobotce v Trieste Centrale.

Vystoupí s autorským stand-upem.

Těšíme se na Vás! redakce magazínu Grafoman