Filmové léto

Vytisknout

Filmoví nadšenci, zbystřete! Sedmého července se totiž koná další akce Filmového léta. 

Tento projekt spustilo před několika lety občanské sdružení Sunshine cabaret, skupina různorodých lidí se společným cílem: posílit kulturní život a nechat umění vstoupit do života obyčejných lidí. Pod sympatickým heslem „Mysli globálně, jednej lokálně…“ organizují nejen nejrůznější workshopy, divadelní projekty, výstupy kočovných divadel a projekty vracející se k tradicím, ale také například sbírání odpadků, sázení zeleně a další environmentální činnosti.

Zkrátka a dobře, snaží se něco vytvářet, ať už na malých vesnicích či ve městech. V rámci Filmového léta pak pořádají veřejná promítání starých i nových snímků na nejrůznějších místech Strakonic. Naposledy jsme mohli shlédnout rodinný loutkový film Malý pán a vskutku originální výtvarný film S láskou Vincent založený na animacích motivů olejomaleb od známého malíře Vincenta van Gogha a hraných pasážích.

První červencovou sobotu v 21:00 pak bude na Ostrově promítán český snímek z roku 1968 – Spalovač mrtvol. Co dalšího si pro nás Suncab připravil? To se dozvíte na facebookové stránce Suncab.org / sunshine kabaret. Já se na kulturní večer už nemůžu dočkat, s kým se tam potkám?

Tags: