Filmové léto

Filmoví nadšenci, zbystřete! Sedmého července se totiž koná další akce Filmového léta. 

Tento projekt spustilo před několika lety občanské sdružení Sunshine cabaret, skupina různorodých lidí se společným cílem: posílit kulturní život a nechat umění vstoupit do života obyčejných lidí. Pod sympatickým heslem „Mysli globálně, jednej lokálně…“ organizují nejen nejrůznější workshopy, divadelní projekty, výstupy kočovných divadel a projekty vracející se k tradicím, ale také například sbírání odpadků, sázení zeleně a další environmentální činnosti.

Zkrátka a dobře, snaží se něco vytvářet, ať už na malých vesnicích či ve městech. V rámci Filmového léta pak pořádají veřejná promítání starých i nových snímků na nejrůznějších místech Strakonic. Naposledy jsme mohli shlédnout rodinný loutkový film Malý pán a vskutku originální výtvarný film S láskou Vincent založený na animacích motivů olejomaleb od známého malíře Vincenta van Gogha a hraných pasážích.

První červencovou sobotu v 21:00 pak bude na Ostrově promítán český snímek z roku 1968 – Spalovač mrtvol. Co dalšího si pro nás Suncab připravil? To se dozvíte na facebookové stránce Suncab.org / sunshine kabaret. Já se na kulturní večer už nemůžu dočkat, s kým se tam potkám?

Tags: