Recenze: Fantastická zvířata – Grindelwaldovy zločiny

Asi každý už zaznamenal, že se v kinech objevilo dlouho očekávané pokračování ságy z kouzelnického světa.

Stejně jako u minulého filmu se seznámíte se spoustou kouzelných tvorů, ale oproti prvnímu dílu se dozvíte mnoho zajímavostí z Brumbálova života (pro ty, co četli všechny knížky Harryho Pottera, to nebudou novinky, protože se Brumbálova minulost odtajnila už v Relikviích smrti, ale v tomto filmu si alespoň všechno připomenete). Podíváte se opět do Bradavic a dozvíte se i něco víc o vztahu Mloka a Lety (pro zopakování: Leta byla ta dívka, kterou měl Mlok v minulém díle na fotografii v kufru), a jestliže jste na konci předešlého dílu zoufali při loučení Jacoba a Quennie, tak se můžete radovat, protože se zde Jacob nejen objeví, ale znovu se připojí k ostatním hrdinům filmu.

 Nebudu vám tady vyprávět hlavní děj filmu, protože sama zastávám názor, že spoilerování celého příběhu by mělo být nezákonné, ale sdělím vám aspoň své dojmy. Už při zhasnutí světel v kině jsem napjatě očekávala začátek a hned po chvíli jsem věděla, že dát přednost večernímu kinu před učením se na test z matiky, byl dobrý nápad. Celý film jsem nemohla odtrhnout oči od plátna a při titulkách jsem odcházela s pocitem, že zas budu muset čekat, než se natočí další díl. Nejvíc se mi líbily scény, kde je vyobrazen Mlok jako student Bradavic a je vidět, že už se od mala rád obklopoval kouzelnými tvory. Myslím, že kdyby chodil do Bradavic nastejně s Hagridem, stali by se z nich nejlepší přátelé. Také hodnotím jako klad tohoto filmu to, že hlavní hrdina je z Mrzimoru. Dosud totiž mnoho lidí považovalo mrzimorskou kolej za tu špatnou a také do ní v Harry Potterovi skoro žádná hlavní postava nechodila (pomineme-li Cedrika). Jen tak pro zajímavost, celkem bude pět filmů, přičemž první začíná v roce 1926 a poslední bude končit rokem 1945, kdy proběhne legendární bitva mezi Brumbálem a Grindelwaldem. Dočkáme se tedy nejen jí, ale i druhé světové války z pohledu kouzelníků. Jsem zvědavá, jak se J.K.Rowlingová vypořádá s jejím průběhem, protože byla tato bitva až do bitvy o Bradavice považována za největší a nejvelkolepější v dějinách čar a kouzel. No, necháme se překvapit.

Natáčení všech pěti filmu je rozvrženo do osmi let, během kterých se snad každý potterhead nebude moct dočkat pokračování, jako to bylo u série Harryho Pottera. Myslím, že Fantastická zvířata by si neměl nechat ujít nikdo, kdo miluje fantasy a osobitý humor J.K.Rowlingové. A nakonec, v tomhle díle se konečně dozvíte, co vidí Brumbál při pohledu do zrcadla z Erisedu (v Kameni mudrců se ho na to Harry ptal a Brumbál mu zatajil pravdu) a také uvidíte profesorku McGonagallovou zamlada! Takže neváhejte a vyrazte do kina dřív, než ten film přestanou promítat!

Tags: