Byl to dobrý školní rok…

... jak by řekl náš pan ředitel. Stejně jako on cítím potřebu zhodnotit uplynulý školní rok, tentokrát ovšem z pohledu redakce magazínu Grafoman. Zároveň bych vás chtěl seznámit s plány do budoucna... a tak různě.

Co bylo…

Náš magazín není ještě ani rok starý, takže časový úsek k hodnocení bude podstatně kratší. První náznaky práce se začaly objevovat v březnu letošního roku. Z chumlu nadšených lidí, kteří se na popud paní učitelky Chaloupkové kolem tehdy ještě neexistujícího magazínu začali objevovat, se jako šéfredaktor postupně vyloupl Matouš Vinš. Známá to postavička našeho ústavu, schopný fotograf a muzikant, se zkušenostmi z jiných listů. On dal našemu projektu první zásadní impuls. Pokud se na koncích školních roků děkuje, jemu by měl patřit dík z nejzásadnějších. Minimálně stejně zásadní jako výše zmíněné Monice Chaloupkové, která dala impuls k tomu, aby mohl být dán impuls.

Svět ale potřebuje Matouše víc než my, a tak jsme se stali šéfredaktory já (Jan Mrázek) a Martin Klecán. Zatímco já jsem šéfredaktorem oficiálně, Martin odvádí skvělou práci, to je ten rozdíl mezi námi. Proto by Martinovi měl patřit třetí dík tohoto článku.

Počáteční nadšení mezitím odpadlo společně s několika počátečními nadšenci, to ale magazínu nezabránilo ve fungování. Kdybych měl hodně přikrášlovat, vydáváme jeden článek denně. Návštěvnost je vysoká, za sebou máme kopici perfektních článků, kurz tvůrčího psaní a jednu tajnou akci, která proběhla víc tajně, než jsme si představovali… Ale nebojte se, tajnou akci zopakujeme a to už si všimnete! Tím už se však pomalu dostávám k tomu,

co bude…

Na začátku příštího roku se těšte na náš "almanášek" - první papírové vydání Grafomana. Bude to souhrn těch nejzajímavějších článků a slibujeme si od toho, že nalákáme další šikovné žurnalisty. Naše úspěchy demonstruje i to, že některé články vyjdou ve školní ročence.

Hlavním úkolem přes prázdniny je přepracování webu. Stránky budou přehlednější, přibudou profily redaktorů a k článkům se budete moct dostat přes hlavní stránku, přes rubriky i přes profily. To vše mimochodem provede Filip Smrčka, nesmím zapomenout udělit bilancovací dík i jemu.

Uděláme pořádek i v autorech článků. Kdyby vás to zajímalo, autorem je vždy ten podepsaný pod článkem, jméno, které se objevuje v záhlaví, je pouze jméno člověka, který na web přidal verzi po korektuře.

A teď přijde důležitá věta, která si zaslouží být napsána tučně a na novou řádku:

Grafoman přes prázdniny nepřestává!

Pouze se budeme snažit korigovat témata. O škole a seriózních věcech budete číst minimálně; věříme, že obé naši redaktoři dokáží vyhnat z mysli zcela. "Prázdninové vydání" bude rozvolněné, slunečné a letní, to vám povídám!

Body v našem Manifestu jsme splnili částečně. Chceme víc využívat možnost vkládání videí a muziky, všechno souvisí s prázdninovým vygruntováním webu.

Byl to dobrý školní rok a ten příští bude lepší. Nezbývá mi než provést poslední poděkování v tomto článku, a sice všem členům redakce i přispěvatelům, současným i budoucím. A samozřejmě vám, našim čtenářům, naší naději, našemu štěstíčku!

Užívejte si tedy prázdniny stejně jako my a až nebudete nikde na cestách, na festivalu, koncertě, na rande - nezapomeňte, že tu píšeme pro vás!

Ševretraktor

Tags: