Naše škola se potýkala se závažným problémem, když se její jméno ocitlo v seznamu pracovišť, kde se zaměstnanci hlásí ke kampani #metoo. Tato skutečnost se později samozřejmě vyjevila jako nešťastný omyl.

V době, kdy se naše škola snaží o ekologický životní styl, visí ve vzduchu (který je více čistý než kdy jindy) jen jedna otázka. A co omezení masa? Výsledkem toho je tzv. Swap Week, kdy se maso nahradí tofu, robi a sójou. Když se pokusila skupina pedagogů o kvalitní protest, zvolili cestu sociálních sítí, a to konkrétně Instagramu, kam začali přidávat příspěvky s hashtagem #meattoo.

„Chtěli jsme prostě vytvořit celosvětovou komunitu. Komunitu, kde se lidi prostě nebudou cítit izolovaní a že prostě budou vědět, že tam na druhý straně je někdo, kdo si ten flák masa prostě dá taky, no,“ komentuje celou situaci jeden ze zakládajících členů. Aby dosáhli právě zmiňované globálnosti, bylo jasné, že musí zvolit jiný jazyk než češtinu. Mezi návrhy byla němčina (konkrétně bavorský dialekt), lingua latina, jazyk, kterým se diktují poznámky (ten se nakonec vyřadil, protože se ukázalo, že mu nikdo nerozumí a že ani rodilí mluvčí se mezi sebou nedokáží domluvit, aniž by se podstata sdělení ztratila v překladu), a angličtina, která nakonec zvítězila. Bohužel ne všichni kantoři jsou v influencerství tak zkušení, a tak se stalo, že když některým v nabídce nejčastěji používaných hashtagů vyskočil #metoo, zvolili chybně právě ten. Teď, když se celá patálie vysvětlila, probíhá sociologické šetření přední socioložkou učitelského sboru, která, jak sama říká, má oblast genderu v oblibě.