Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/41495/virtual/www/domains/m-grafoman.cz/plugins/system/helix3/core/classes/menu.php on line 89

Kam na výlet: Velký Javor

Navštívila jsem místo, na kterém, být muž, požádám svou životní lásku o ruku. Nebo tam aspoň umřu, kdybych náhodou životní lásku nepotkala. (Žádost o ruku ale zní o dost líp.)

Je to zasněžený vrchol Velkého Javoru, politý horským sluncem a modrou oblohou. Takovou tou modrou, o které si musíte nutně říct, že hezčí snad neexistuje, a máte v té chvíli naprostou pravdu. Jste mimo realitu, v pohádce, ve sladkém snu a všechno je najednou tak dokonalé, jak to snad ani nejde!

 Grosser Arber, Velký Javor, sice leží v Německu, ale ze Strakonic jste tam autem v klidu za dvě hodiny. Za 13 euro na osobu se můžete v obou směrech projet kabinkovou lanovkou, která vás nahoře zaparkuje těsně pod vrchol. Na ten se pak sice musíte doškrábat po neudržovaných cestách, ale všechno jde, když se chce, a aspoň máte nějakou tu aktivitu, když vás až tam hodila ta lanovka. Jako jediní jsme neměli na nohou sněžnice, ale trapné trekové boty z dekáče, se kterými se nám mohlo jen těžko podařit zamachrovat, a i tak jsme to všechno zvládli.

 Odměnil nás nadpozemský výhled, pocit absolutní svobody, ledové sochy místo stromů, ledové sochy místo domů, ledové sochy místo všeho. Už to nebudu dál popisovat, prostě se podívejte na fotky a musíte mi věřit.

 Určitě si vyjeďte na Velký Javor, požádejte tam někoho o ruku nebo třeba umřete. Hlavně ale ochutnejte ten pocit, který vás sváže, když se nadechnete svobody.

 

Tags: