Módní postřehy – 1. díl

První díl naší módní poradny (nejen) pro gymnazisty. 

Nebojte se červené! Je to barva, se kterou oživíte šatník, a když budete opatrní, uděláte jen dobře. Mějte však na paměti, že s výraznými barvami se musí šetřit, používejte ji proto tedy střídmě. Nejlépe se hodí k bílé a černé, což jsou klasické kombinace. Můžete také použít všechny tři barvy najednou. Odvážnější mohou kombinovat více druhů červené, přes rajčatovou až k tmavě červené. Pamatujte, že pokud budete dávat dohromady více odstínů, měl by převládat ten, který patří k vašemu barevnému typu. Blondýny by měly upřednostňovat světlé tóny, naopak brunetkám se světlou pletí sedí ostrá červená. K zrzkám se nejlépe hodí červená hozená mírně do oranžova. Méně kurážné povahy mohou červenou propašovat do jarního šatníku alespoň pomocí doplňků, jako jsou zpočátku šperky a mašle, posléze třeba i kabelka. Nezapomínejte však, že červená je barvou večírků a plesů a má svou charakteristickou společenskou sílu. Pečlivě proto volte také místa a akce, kam je vhodné přijít CELÁ v červené.

Magdě dávám za kombinaci báječného svetříku s halenkou s volánky vysoké hodnocení. Hlavně pro jednoduchost a efektivitu modelu. Navíc toto spojení vyzařuje příjemnou energií
Picture 2 Picture 1

***

Kostky a kostkované vzory jsou a budou vždycky in. Zvlášť cool jsou teď ty v šedých a nevýrazných barvách. Dávejte ale pozor na jejich velikost. Malé kostky mohou zvlášť u ne úplně štíhlých lidí vyvolávat dojem mohutnosti a tak je lepší sáhnout po těch velkých, ty totiž  přidávají na prostoru. U lidí s menšími konfekčními velikostmi by to mělo být naopak, jim budou slušet spíše jemné kostičky. U velikostí L-XXL si dávejte pozor na kombinaci černá-bílá, mohla by se nepříjemně zvrtnout.

Matěj při výběru udělal chybu ve velikosti kostek, protože jednotlivé pruhy jsou příliš velké a prodlužují ho, což není třeba. Modrá barva je v tomto případě naprosto adekvátní. Oceňuji sako ve stylu à la mikina a hlavně elegantní styl, který mi dnes u mužů trochu schází.

Picture 3

***

Je vždy dobré udělat něco po svém a modrá je snadno nositelná barva, která sluší hlavně tmavším typům. V kurzu je teď hlavně kobaltově modrá společně s tmavšími odstíny. Navíc se podle rubrik vracíme zpět do osmdesátých let, kde nás čekají modré oční stíny a výrazné rtěnky. Pokud jde o mě, nejsem zrovna osmdesátkovým fanouškem.

Exotický styl je skvělá věc, ale musíte mu přijít na chuť, tady se to povedlo. Černá barva pomůže zkrotit větší poprsí a společně s vkusnou džínovou halenkou to celé vypadá uceleně. Náhrdelník s peřím a látkové kroužky dodají modelu osobitost a tu správnou grácii. Rozhodně pochvala.

Picture 5 Picture 4

Kateřina Vejvodová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *