Slepá ulička? Nadechněte se a hledejte!

Nevíte, kam se vydat studovat po maturitě? Pak jste tady na správném místě.

Po přečtení názvu této rubriky si určitě mnoho z vás položí otázky typu: „Proč zrovna já bych měl/a číst tuto rubriku, když do maturity mám ještě času dost?“ nebo „K čemu mi to je, když si to všechno můžu najít na internetu?“ Ano, na internetu je sice možné najít spoustu informací, ale málokdy najdete souhrn těch nejpodstatnějších, porovnání stejných oborů na jednotlivých vysokých školách anebo to, jak to tam vlastně vypadá ve skutečnosti.

Právě zkušenosti studentů jsou většinou to, co nám pomůže při rozhodování, který obor je lepší.

Už od prvních měsíců po příchodu na střední školu slýcháváme hlavně téma maturita a vysoká škola. Učitelé, rodiče a vlastně i celá společnost nás nutí rozhodnout se a vybrat si to, co bychom chtěli studovat. Ale co když jsme ve slepé uličce a nevíme, kudy jít dál? Potom je třeba otočit se, zhluboka se nadechnout a vydat se hledat ulici, která nekončí, ale pokračuje stále dál a dál.

Když se ohlédnu za posledními roky, zjišťuji, že rozhodování se o vysoké škole je otázkou celých 4 let studia na střední škole. Pomalu zjišťujeme, jaké předměty nás baví, co naopak nesnášíme a v čem jsme dobří, čímž si zužujeme výběr oborů na VŠ a jsme o krůček blíž k naší budoucnosti. Často až ve čtvťáku si spousta lidí uvědomí, že každým dnem se čas neúprosně krátí, a než se nadějí, zjistí, že za pár dní mají podávat přihlášky a moc toho času na rozhodování už opravdu nezbývá. A nejen proto je zde tato rubrika, kde se vám budu snažit přiblížit život vysokých škol.

Kateřina Kovářová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *