Výstava fotografií na Gymnáziu Strakonice

logo19. dubna proběhne v aule naší školy výstava s myšlenkou, že navazování přátelských kontaktů napříč národy a bez ohledu na zdravotní omezení je přínosné pro nás všechny – zdravé i handicapované, domácí i cizince. Výstava vzniká na mezinárodním workshopu ve Střelských Hošticích, který nabízí možnost spojit lidi bez ohledu na jejich handicap. 

Projekt vznikl pod záštitou evropského podpůrného programu „Mládež v akci“ a stojí za ním čtyři studenti z různých evropských zemí. Účelem je zpřístupnit studentské výměny i zdravotně či sociálně znevýhodněným lidem, pro něž jsou běžné pobyty nedostupné.

V rámci tématu probíhá tento týden na zámečku ve Střelských Hošticích mezinárodní workshop.  Začíná 16. dubna ve 14:30 a je zakončen 19. dubna výstavou fotografií, nafocených během setkání. Výstava by měla vyjadřovat základní myšlenku projektu, která se skrývá pod heslem: „I’m able, youth able, we are able“.

A právě tuto výstavu u nás budeme moci vidět. Je s ní spojena i diskuse s tvůrci fotografií. Pořadatelé zvou všechny, jimž tato tématika není lhostejná, aby svojí aktivní přítomností přispěli k úspěšnému závěru projektu.

logo2

Jan Mrázek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *