Máte rádi dobrodružství a cestování? Zkuste geocaching!

Každý den určitě část z Vás, čtenářů, chodí okolo pečlivě ukryté krabičky a možná to ani netuší. Krabičky, tzv. cache, hledají geocacheři po celém světě. Jsou ve městech, v lesích, ve skalách, na březích řek, u hradů a zámků, v horách, ale i pod vodou. A jak se hledají? Jsou zaregistrované na oficiálních stránkách geocachingu (http://www.geocaching.com/). Stejně jako jejich „lovci“.

Každá „keška“ má svoje GPS souřadnice, podle kterých se dá najít. Nemáte GPS navigaci? Nevadí, můžete hrát i s jiným zařízením, např. mobilem. Nebo dokonce i bez něj.

Rádi cestujete? Jezdíte na výlety? Chodíte často do přírody? Jestli ano, tato hra je právě pro Vás! Podmínkou umístění krabičky je totiž zajímavé místo. Ať už krásný výhled do okolí, přírodní zajímavost nebo informační tabule.

U keše se zapíšete do tzv. „lookbooku“ pod svým nickem, spolu s datem a časem. Můžete připsat poděkování autorovi keše nebo svůj zážitek při hledání. Pokud je krabička s keškou dostatečně velká, můžete zanechat drobný předmět, třeba v podobě hračky z Kinder-vajíčka nebo jiné maličkosti. Může to být i věc, která s keškou tematicky souvisí.

Na internetu se po Vašem výletu přihlásíte pod svým jménem a „zalogujete“ nalezenou keš. Váš nález se započte k Vašemu skóre a můžete hledat dál.

Jak už zde padlo, keše jsou na různých místech. Podle místa se samozřejmě přizpůsobuje i velikost keše. Mimo to existují i další typy keší. Ale o těch už zase příště…

Přidáte se k nám, geocacherům?

Kateřina Koubová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *