Septima u soudu

Jak probíhá takový soudní proces, jsme se společně s paní profesorkou Járovou podívali ve středu 27. února. Ukázala nám tím, jak vypadá jedna z náplní jejího volného času.

Soudce, senát, státní zástupce, obhájce, obžalovaný, poškozený, svědci a samozřejmě naše třída. Tak přesně v této sestavě jsme se snažili rozluštit případ, jenž se stal v létě loňského roku. Jednalo se o napadení, které se zpočátku jevilo jen jako „opilecká“ rána pěstí, ale na základě znaleckého posudku se označilo jako těžké ublížení na zdraví.

Někdo si byl závěrem jistý už od samého začátku, jiný zase hledal pravdu ve výpovědích jednotlivých svědků, ač se poněkud rozcházely. Celý případ skončil pro obviněného podmíněným trestem odnětí svobody na dva roky. Soudce totiž přihlédl k polehčujícím okolnostem, proto za čin vyměřil ten nejmenší možný trest.

Musím uznat, že tři hodinky strávené v soudní síni byly vskutku zajímavé a obzvláště pro paní profesorku Járovou určitě velmi neobvyklé, protože takto tichou a klidnou septimu určitě ještě nikdy nezažila.

Veronika Rábová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *